خانه » MSRT » MSRT آزمون زبان وزارت علوم
02 خرداد 1400

MSRT آزمون زبان وزارت علوم

ازمون MSRT چیست

آزمون MSRT  آزمون زبان وزارت علوم است و در دانشگاه های سراسری و وابسته به وزارت علوم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این دانشگاه ها برخورد متفاوتی با این ازمون دارند. برخی از این دانشگاه ها نمره قبولی را جهت پذیرش میخواهند. یعنی دانشجویی که بخواهد در چنین دانشگاهی دکتری بگیرد هنگام مصاحبه این مدرک زبان و نمره قبولی را از دانشجو درخواست می کنند. برخی نیز فقط برای دفاع از پایانامه، شرکت در این ازمون را ،در صورت نداشتن مدرک زبان دیگری، اجباری می کنند.

آزمون MSRT چه شرایطی دارد؟

ازمون MSRT هزینه کمتری نسبت به ازمون های دیگر دارد. هزینه شرکت در این ازمون 120 هزار تومان میباشد که در مقایسه با ازمون های TOEFL و یا IELTS ازمون به صرفه تری محسوب می شود. نمره قبولی در این ازمون حداقل 50 می باشد البته این نیز نسبت به هر دانشگاه متفاوت است زیرا برخی از دانشگاه ها امکان دارد نمره بیشتری بخواهند. ازمون MSRT تقریبا هر ماه برگزار می شود. تعداد سوالات این ازمون 100 سوال می باشد که هرکدام یک امتیاز دارد. در این ازمون بجای بخش لغت بخش شنیداری است و در کل 30 سوال شنیداری یا لیسینینگ 30 سوال گرامر و 40 سوال ریدینگ وجود دارد. این ازمون ازمون نسبتا سخت تری از ازمون EPT است چرا که بخش لیسینینگ کمی  دشوار تر از بخش لغت می باشد و به تمرین بیشتری نیاز دارد.

آزمون MSRT به چه منابعی نیاز دارد؟

منابع این ازمون MSRT نیز مثل منابع ازمون های دیگر است از جمله  absolutely essential words504 ،  Longman , Essential words for the TOFEL. TOEFL test preparation kit، Barron’s TOEFL

شما عزیزان میتوانید با شرکت در کلاس های زبان خارجه و یا با استفاده از پکیج های آموزشی زبان به نتیجه دلخواه خود در آزمون MSRT و یا سایر آزمون های زبان برسید. آقای دکتر یوسفی از اساتید شاخص در این زمینه شما را همراهی میکند تا به اهداف خود برسید.

warlock

یک وردپرس کار دوست داشتنی :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره آنلاین!
preloader